Dzisiejszym wpisem na blogu chcielibyśmy pomóc naszym czytelnikom z pierwszą konfiguracją ClickUp. W tym artykule znajdziesz:

 • przewodnik krok po kroku przez proces rejestracji,
 • jak otworzyć darmowe konto w ClickUp,
 • podstawowe wskazówki dotyczące konfiguracji tego coraz bardziej popularnego narzędzia do zarządzania projektami i zadaniami.

Poniżej przedstawiamy przewodnik krok po kroku dotyczący niezbędnych czynności, które musisz wykonać, aby rozpocząć korzystanie z platformy ClickU

Rejestracja

 1. Odwiedź stronę www.ClickUp.com i kliknij przycisk „Sign Up” w prawym górnym rogu. Jeśli zamierzasz korzystać z ClickUp w ramach swojej firmy, zalecamy użycie głównego adresu e-mail firmowego. W przypadku, gdy planujesz jedynie przeprowadzić pierwsze testy, lepiej wybrać adres e-mail, który nie będzie używany w przyszłości do obsługi ClickUp
  ClickUp Tworzenie konta i konfiguracja - Krok pierwszy - Rejestracja
  Następnie należy uzupełnić kolejne pola:

   

  ClickUp Tworzenie konta i konfiguracja - Krok pierwszy - Rejestracja i podanie danych

 2. Po ukończeniu powyższych kroków, sprawdź swoją skrzynkę e-mailową i pobierz kod weryfikacyjny. Następnie skopiuj ten kod i wklej go na stronie internetowej ClickUp, aby potwierdzić swoje konto.
  ClickUp Tworzenie konta i konfiguracja - Krok pierwszy - podanie kody weryfikującego
 3. Wstępna konfiguracja – Teraz przystąpimy do podstawowej konfiguracji ClickUp. Kliknij przycisk „Let’s do it!”, aby kontynuować
 4. Ekran powitalny – Teraz musisz wybrać, czy zamierzasz korzystać z systemu ClickUp w celach zawodowych, prywatnych czy edukacyjnych. Wybierz odpowiednią opcję spośród: Praca, Prywatne, lub Szkoła.
  ClickUp Tworzenie konta i konfiguracja - Krok drugi - wybor sposobu korzystania z ClickUp
 5. Jaki jest rozmiar Twojej organizacji? Określ, ile osób pracuje w Twojej firmie.
  ClickUp Tworzenie konta i konfiguracja - Krok drugi - jak duża jest twoja firma
 6. Jak duży jest Twój zespół? Należy  podać liczbę osób pracujących w Twoim zespole.
  ClickUp Tworzenie konta i konfiguracja - Krok drugi - ile osob bedzie z toba pracowac
 7. Jak planujesz korzystać z ClickUp? System chce dostosować swoje funkcje, na przykład oferując szablony dostosowane do Twojej branży, aby ułatwić Ci pracę.
  ClickUp Tworzenie konta i konfiguracja - Krok drugi - jaki bedzie sposob wykorzystania
 8. Skąd dowiedziałeś się o ClickUp? Prosimy o wskazanie, że dowiedziałeś się o nim na naszej stronie BeProductive.pl jeżeli byliśmy pierwszym źródłem informacji o ClickUp.
  ClickUp Tworzenie konta i konfiguracja - Krok drugi - skad doweidziales sie o ClickUp
 9. Zapraszanie zespołu do korzystania z systemu nie jest obowiązkowe. Często lepiej jest zapraszać kolejne osoby do użytkowania systemu, kiedy już ukończysz swoje prace.
  ClickUp Tworzenie konta i konfiguracja - Krok drugi - zapraszanie czlonkow zespolu
 10. Import zadań i projektów z innego systemu – Na tym etapie, system pyta Cię, czy korzystasz z innych narzędzi, których zawartość chciałbyś przenieść do ClickUp. To przydatna funkcja, ale wymaga dokładnego planowania integracji, aby zachować poprawność danych. Musisz rozważyć, które elementy z innego systemu, na przykład Asana, które są przestrzeniami lub folderami, chcesz przenieść do ClickUp. Jeśli narzędzia, których używasz, nie znajdują się na liście dostępnych integracji, można także skorzystać z importu za pomocą pliku CSV, aby przetransferować zadania.
  czy korzystasz z jakis systemow które chcesz zmigrowac do clickup
 11. Wprowadź nazwę Twojego Workspace – to będzie nazwa Twojego konta ClickUp. Zazwyczaj jest to nazwa firmy lub organizacji.
  ClickUp Tworzenie konta i konfiguracja - Krok drugi - Nazwa Workspace

Praca z domyślnym widokiem ClickUp

Po ukończeniu wstępnej konfiguracji, zostaniesz przekierowany do domyślnego widoku, który zawiera pierwszą przestrzeń (znajduje się w lewym menu) oraz dwa domyślne widoki zadań: „Lista”, co odpowiada klasycznej liście zadań, oraz „Tablica”, która jest układem kanban (znajduje się w górnym menu).

ClickUp Tworzenie konta i konfiguracja - Krok trzeci - widok domyślny systemu

Należy pamiętać, że struktura organizacyjna w ClickUp opiera się na kilku kluczowych elementach:

 • WorkSpace – Jest to nazwa Twojego konta ClickUp, reprezentująca Twoją organizację.
 • Space – To główne obszary wewnątrz WorkSpace, a możesz mieć ich wiele, służą do ogólnego grupowania projektów i zadań.
 • Folder – Foldery są używane jako zgrupowania różnych obszarów lub działań w Twoim WorkSpace. Przykładowo, możesz mieć foldery takie jak „Marketing”, „Sprzedaż” czy „Serwis”, aby uporządkować zadania.
 • Lista – Listy to kolejny poziom grupowania zadań. Możesz tworzyć wiele list w ramach folderów, co pozwala na bardziej szczegółowe kategoryzowanie zadań.
 • Zadania (Tasks) – To konkretny element struktury ClickUp, który służy do zarządzania zadaniami w Twojej firmie.
 • Subtasks – Podzadania pomagają w organizowaniu pracy w ramach większych zadań. Dla przykładu, zadanie „Wyprodukować produkt X” może być podzielone na podzadania, takie jak: „Koncepcja graficzno-projektowa”, „Prototyp”, „Produkcja właściwa”.

Najważniejsze ustawienia ClickUp po zarejestrowaniu się

Teraz, gdy mamy już wstępnie ułożoną strukturę, warto przejrzeć kilka istotnych ustawień w zakładce „Moje ustawienia” („My Settings”).

 1. Poniżej znajduje się screen z ustawieniami dotyczącymi dat i czasu- który dzień jest początkiem tygodnia – my ustawiamy w naszym przykładzie oczywiście poniedziałek
  ClickUp Tworzenie konta i konfiguracja - Krok czwarty - ustawienia kalendarza i czasu
  – Jeśli chodzi o „Format czasu”, mamy możliwość wyboru preferowanego formatu czasu. Zalecamy wybranie formatu 24-godzinnego. Jeśli tego nie zmienisz, godziny będą wyświetlane w formacie z użyciem „AM” i „PM”.
  – format daty – i my zmieniamy na dzień, miesiąc i rok który jest standardem europejskim
 2. Możesz również włączyć funkcję dodawania komentarza po naciśnięciu klawisza „Enter”. Dzięki temu, aby dodać komentarz, będziesz musiał użyć klawisza „CTRL + ENTER” lub przycisku „Komentarz” („Comment”), co pomoże uniknąć przypadkowego dodawania komentarzy, gdy chcesz przejść do kolejnej linii lub dodać punktowanie.
  ClickUp Tworzenie konta i konfiguracja - Krok czwarty - ustawienia jak wyłaczyć pisanie komentarzy po enter w clickup
 3. Tryb ciemny (Dark Mode) – to jest funkcja znana obecnie chyba każdemu. Tryb ciemny można włączyć na dwa sposoby. Po pierwsze, w menu dolnym, co spowoduje zmianę całego ClickUp na tryb ciemny.
  ClickUp Tworzenie konta i konfiguracja - Krok czwarty - ustawienia
  Lub w górnym menu aby zmienić tylko lewy pasek do zarządzania strukturą organizacyjną ClickUp
  ClickUp Tworzenie konta i konfiguracja - Krok czwarty - clickup jak wlaczyc tryb dark side

 

Niniejsza instrukcja stanowi przewodnik po procesie rejestracji i pierwszej konfiguracji platformy ClickUp. Wskazuje ona kroki, które pozwolą Ci rozpocząć pracę z tym narzędziem do zarządzania projektami i zadaniami. Jednak warto pamiętać, że ClickUp to znacznie więcej niż tylko narzędzie. To elastyczna platforma, która może być dostosowana do unikalnych potrzeb Twojej firmy. Dodatkowe informacje o systemie możesz znaleźć w zakładce FAQ ClickUp.

Firma BeProductive jest gotowa służyć Ci wsparciem w tym procesie. Nie tylko pomagamy w cyfryzacji Twojego biznesu, ale także oferujemy pełne wsparcie wdrożeniowe, w tym profesjonalne szkolenia. Jesteśmy gotowi podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby pomóc Ci w pełni wykorzystać potencjał ClickUp. Dzięki naszym usługom, będziesz mógł czerpać maksymalne korzyści z tego narzędzia i osiągnąć efektywność w zarządzaniu projektami oraz zadaniami.

 

ClickUp system do zarządzania każdą firmą!

Wykorzystaj ClickUp do efektywnego zarządzania Twoją firmą.
Kliknij poniżej, aby dowiedzieć się więcej!
Umów się na bezpłatne konsultacje

Powiązane wpisy