Dzisiejszym wpisem na blogu chcielibyśmy pomóc naszym czytelnikom z pierwszą konfiguracją ClickUp. W tym artykule znajdziesz:
- przewodnik krok po kroku przez proces rejestracji,
- jak otworzyć darmowe konto w ClickUp,
- podstawowe wskazówki dotyczące konfiguracji tego coraz bardziej popularnego narzędzia do zarządzania projektami i zadaniami.
Poniżej przedstawiamy przewodnik krok po kroku dotyczący niezbędnych czynności, które musisz wykonać, aby rozpocząć korzystanie z platformy ClickU
Rejestracja
- Odwiedź stronę www.ClickUp.com i kliknij przycisk „Sign Up” w prawym górnym rogu. Jeśli zamierzasz korzystać z ClickUp w ramach swojej firmy, zalecamy użycie głównego adresu e-mail firmowego. W przypadku, gdy planujesz jedynie przeprowadzić pierwsze testy, lepiej wybrać adres e-mail, który nie będzie używany w przyszłości do obsługi ClickUp
Następnie należy uzupełnić kolejne pola: - Po ukończeniu powyższych kroków, sprawdź swoją skrzynkę e-mailową i pobierz kod weryfikacyjny. Następnie skopiuj ten kod i wklej go na stronie internetowej ClickUp, aby potwierdzić swoje konto.
- Wstępna konfiguracja – Teraz przystąpimy do podstawowej konfiguracji ClickUp. Kliknij przycisk „Let’s do it!”, aby kontynuować
- Ekran powitalny – Teraz musisz wybrać, czy zamierzasz korzystać z systemu ClickUp w celach zawodowych, prywatnych czy edukacyjnych. Wybierz odpowiednią opcję spośród: Praca, Prywatne, lub Szkoła.
- Jaki jest rozmiar Twojej organizacji? Określ, ile osób pracuje w Twojej firmie.
- Jak duży jest Twój zespół? Należy podać liczbę osób pracujących w Twoim zespole.
- Jak planujesz korzystać z ClickUp? System chce dostosować swoje funkcje, na przykład oferując szablony dostosowane do Twojej branży, aby ułatwić Ci pracę.
- Skąd dowiedziałeś się o ClickUp? Prosimy o wskazanie, że dowiedziałeś się o nim na naszej stronie BeProductive.pl jeżeli byliśmy pierwszym źródłem informacji o ClickUp.
- Zapraszanie zespołu do korzystania z systemu nie jest obowiązkowe. Często lepiej jest zapraszać kolejne osoby do użytkowania systemu, kiedy już ukończysz swoje prace.
- Import zadań i projektów z innego systemu – Na tym etapie, system pyta Cię, czy korzystasz z innych narzędzi, których zawartość chciałbyś przenieść do ClickUp. To przydatna funkcja, ale wymaga dokładnego planowania integracji, aby zachować poprawność danych. Musisz rozważyć, które elementy z innego systemu, na przykład Asana, które są przestrzeniami lub folderami, chcesz przenieść do ClickUp. Jeśli narzędzia, których używasz, nie znajdują się na liście dostępnych integracji, można także skorzystać z importu za pomocą pliku CSV, aby przetransferować zadania.
- Wprowadź nazwę Twojego Workspace – to będzie nazwa Twojego konta ClickUp. Zazwyczaj jest to nazwa firmy lub organizacji.
Praca z domyślnym widokiem ClickUp
Po ukończeniu wstępnej konfiguracji, zostaniesz przekierowany do domyślnego widoku, który zawiera pierwszą przestrzeń (znajduje się w lewym menu) oraz dwa domyślne widoki zadań: „Lista”, co odpowiada klasycznej liście zadań, oraz „Tablica”, która jest układem kanban (znajduje się w górnym menu).
Należy pamiętać, że struktura organizacyjna w ClickUp opiera się na kilku kluczowych elementach:
- WorkSpace – Jest to nazwa Twojego konta ClickUp, reprezentująca Twoją organizację.
- Space – To główne obszary wewnątrz WorkSpace, a możesz mieć ich wiele, służą do ogólnego grupowania projektów i zadań.
- Folder – Foldery są używane jako zgrupowania różnych obszarów lub działań w Twoim WorkSpace. Przykładowo, możesz mieć foldery takie jak „Marketing”, „Sprzedaż” czy „Serwis”, aby uporządkować zadania.
- Lista – Listy to kolejny poziom grupowania zadań. Możesz tworzyć wiele list w ramach folderów, co pozwala na bardziej szczegółowe kategoryzowanie zadań.
- Zadania (Tasks) – To konkretny element struktury ClickUp, który służy do zarządzania zadaniami w Twojej firmie.
- Subtasks – Podzadania pomagają w organizowaniu pracy w ramach większych zadań. Dla przykładu, zadanie „Wyprodukować produkt X” może być podzielone na podzadania, takie jak: „Koncepcja graficzno-projektowa”, „Prototyp”, „Produkcja właściwa”.
Najważniejsze ustawienia ClickUp po zarejestrowaniu się
Teraz, gdy mamy już wstępnie ułożoną strukturę, warto przejrzeć kilka istotnych ustawień w zakładce „Moje ustawienia” („My Settings”).
- Poniżej znajduje się screen z ustawieniami dotyczącymi dat i czasu- który dzień jest początkiem tygodnia – my ustawiamy w naszym przykładzie oczywiście poniedziałek
– Jeśli chodzi o „Format czasu”, mamy możliwość wyboru preferowanego formatu czasu. Zalecamy wybranie formatu 24-godzinnego. Jeśli tego nie zmienisz, godziny będą wyświetlane w formacie z użyciem „AM” i „PM”.
– format daty – i my zmieniamy na dzień, miesiąc i rok który jest standardem europejskim - Możesz również włączyć funkcję dodawania komentarza po naciśnięciu klawisza „Enter”. Dzięki temu, aby dodać komentarz, będziesz musiał użyć klawisza „CTRL + ENTER” lub przycisku „Komentarz” („Comment”), co pomoże uniknąć przypadkowego dodawania komentarzy, gdy chcesz przejść do kolejnej linii lub dodać punktowanie.
- Tryb ciemny (Dark Mode) – to jest funkcja znana obecnie chyba każdemu. Tryb ciemny można włączyć na dwa sposoby. Po pierwsze, w menu dolnym, co spowoduje zmianę całego ClickUp na tryb ciemny.
Lub w górnym menu aby zmienić tylko lewy pasek do zarządzania strukturą organizacyjną ClickUp
Niniejsza instrukcja stanowi przewodnik po procesie rejestracji i pierwszej konfiguracji platformy ClickUp. Wskazuje ona kroki, które pozwolą Ci rozpocząć pracę z tym narzędziem do zarządzania projektami i zadaniami. Jednak warto pamiętać, że ClickUp to znacznie więcej niż tylko narzędzie. To elastyczna platforma, która może być dostosowana do unikalnych potrzeb Twojej firmy. Dodatkowe informacje o systemie możesz znaleźć w zakładce FAQ ClickUp.
Firma BeProductive jest gotowa służyć Ci wsparciem w tym procesie. Nie tylko pomagamy w cyfryzacji Twojego biznesu, ale także oferujemy pełne wsparcie wdrożeniowe, w tym profesjonalne szkolenia. Jesteśmy gotowi podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby pomóc Ci w pełni wykorzystać potencjał ClickUp. Dzięki naszym usługom, będziesz mógł czerpać maksymalne korzyści z tego narzędzia i osiągnąć efektywność w zarządzaniu projektami oraz zadaniami.
ClickUp system do zarządzania każdą firmą!
Wykorzystaj ClickUp do efektywnego zarządzania Twoją firmą.
Kliknij poniżej, aby dowiedzieć się więcej!
Umów się na bezpłatne konsultacje
Cyfrowa rewolucja w NGO z ClickUp – Jak ClickUp może wspierać funkcjonowanie organizacji NGO
ClickUp to narzędzie, które od lat wspiera firmy i organizacje w zarządzaniu projektami, zespołami i procesami. Jego elastyczność sprawia, że idealnie nadaje się do wdrożenia również w organizacjach...
Optymalizacja Zarządzania Projektami w ClickUp
Wdrożenie ClickUp to nie tylko wprowadzenie nowej platformy do zarządzania projektami, ale także proces optymalizacji pracy całego zespołu. Dzięki odpowiednim podejściu, można znacząco usprawnić i...
Wprowadzenie do nowego chatu w ClickUp
ClickUp wprowadza rewolucyjną funkcję, która zmienia sposób komunikacji w zespołach - nowy chat. Ta innowacyjna funkcja, choć dostępna obecnie dla wybranej grupy użytkowników, ma potencjał, aby...